אודות

״אושרם של הילדים ומיצוי הפוטנציאל שלהם הם הדבר החשוב ביותר להורים בישראל. עם זאת, בעידן של היום החינוך היקר לנו מכול הוא משימה הרבה יותר מורכבת מבעבר: פיתויים כמו מסכים ושפע של אוכל לא בריא מחייבים איפוק ודחיית סיפוקים מהסוג שההורים של פעם לא נדרשו לחנך להם ובו בזמן, זמינותם של ההורים, שאין להם ברירה אלא להקדיש את מרבית זמנם לפרנסה, ירדה באופן משמעותי. במציאות זו, נוצרים לא מעט קשיים חינוכיים והתסכול ההורי הולך וגובר. לכן, משימתנו העליונה היא לתת להורים של היום כלים שמבוססים על מחקר ועל הידע הרב שצברנו לאורך השנים, כדי שיוכל לתרגם את אהבתם לילדיהם לחינוך אופטימלי״. -פרופ' רולידר

החזון

במרכז רולידר אנו שואפים לשפר את יחסיהם של ההורים עם ילדיהם ולתת לילדים הזדמנות לגדול ולהתפתח בדרך בריאה, מתפקדת ואופטימלית. מטרתנו זו ממומשת באמצעים מגוונים:

אנו מאמינים

ההורים הם המטפלים הטובים והמתאימים ביותר לילדיהם.
רובם המכריע של קשיי ההתנהגות של ילדים נובעים לא מהתרסה או מחוסר רצון לנהוג אחרת, כי אם מקשיים ביכולת ההבלגה, האיפוק והריסון העצמי שלהם.
התייחסותם הנכונה של הורים וגורמים משמעותיים אחרים בחיי הילדים היא שתסייע להם לגבור על הקשיים שלהם ולהתנהג באופן שממצה את הפוטנציאל הגלום בהם.
תשובות מעשיות וספציפיות לבעיות המתעוררות בזמן אמת הן המפתח לשינוי מהותי.
ניתוח נכון של סיבת הקושי ההתנהגותי והרגשי של הילדים בהווה הוא המפתח להצלחת הטיפול והקניית ערכים והרגלים חשובים לחיים.

הגישה הייחודית שלנו

המודל הטיפולי של מרכז רולידר מבוסס על תחום הדעת של ניתוח התנהגות יישומי (Applied Behavior Analysis). זוהי הגישה הקלינית-מדעית המבוססת והיעילה ביותר לטיפול בקשיי התנהגות ותפקוד, בלקויות נוירולוגיות ובבעיות קשב וריכוז. הגישה מכירה בכך שקשיי ההתנהגות של ילדים ומתבגרים נובעים לעיתים מגורמים פיזיולוגיים וסביבתיים הקשורים בעברם ובהתפתחותם, אך המשכם של קשיים אלה מושפע בעיקר מטיב האינטראקציה שלהם עם סביבתם ועם המבוגרים המשמעותיים בחייהם.
גישתנו גורסת ששינוי בדפוסי התנהגותם של ילדים נולד מתוך השינוי בתגובתם של המבוגרים המשמעותיים בחייהם. לכן, הטיפול מתמקד בהנחיית הדמויות המשמעותיות ביותר בחיי הילדים – הורים, בני משפחה אחרים, מדריכים ומורים. התגייסותם של המבוגרים המשמעותיים לתהליך היא גורם משפיע מרכזי ומשמעותי להצלחתה של תוכנית הטיפול, וביכולתה לחולל בילד שינוי חיובי, הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית והתנהגותית.
ניסיוננו הרב הוכיח שעבודה משותפת ועקבית היא המפתח להצלחת הטיפול. על כן, אנו מספקים ליווי והנחיה צמודים ומעשיים, כאשר כל מתווה טיפולי מותאם לילד ולמשפחתו באופן אישי. מטרתו של כל תהליך היא כפולה:
1. לטפל בקשייו של הילד ולחולל שינוי חיובי בתפקודו ובהתנהגותו.
2. להקנות בידי ההורים וצוותי החינוך כלי התמודדות עם התנהגויות בלתי הולמות ובו בזמן לסייע בידם לחנך את הילד לאחריות אישית, לעצמאות, לאיפוק ולכבוד.

הצוות

כל המומחים והמנחים במרכז רולידר הם מטפלים מוסמכים ומנוסים, שהוכשרו במיוחד לתהליך האבחון והליווי הייחודי שלנו. המנחים שלנו מקבלים ליווי צמוד מפרופ׳ רולידר וד"ר נתלי רולידר איגלה, וכן מצוות מקצועי וייעודי, וממשיכים לעבור הכשרות מקצועיות באופן שוטף.


הצוות המקצועי כולל מנתחי התנהגות מוסמכים בעלי ניסיון קליני יעיל ומוכח, שקיבלו הכשרה ספציפית ביישום מודל הטיפול הייחודי שפותח על ידי פרופ׳ רולידר. צוות זה פרוס ברחבי הארץ כדי ליצור קרבה גאוגרפית לכל משפחה שמקבלת את השירות.

הנהלה מקצועית

פרופ׳ עמוס רולידר BCBA-D

מייסד ומנהל קליני ואקדמי של מרכז רולידר

פרופ' עמוס רולידר הוא פרופסור מן המניין במדעי ההתנהגות ומנתח התנהגות מוסמך (BCBA-D) שרכש את מרבית השכלתו האקדמית באוניברסיטת בריגהם יאנג (BYU) ובאוניברסיטת אוהיו (OSU) בארצות הברית. הוא התמחה בניתוח ובטיפול התנהגותי במסגרת לימודי הדוקטורט ב-OSU והפוסט דוקטורט באוניברסיטת מאונט סיינט וינסנט שבקנדה, במחלקה לפסיכולוגיה התנהגותית.
בעבר כיהן פרופ׳ רולידר כמרצה בכיר בבית ספר לחינוך באוניברסיטת חיפה, וכפרופסור מן המניין במדעי התנהגות במחלקה הפסיכיאטרית של אוניברסיטת מקמאסטר בקנדה ובמכללה האקדמית עמק יזרעאל בחוג לפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות. היום הוא מכהן כדיקן הסטודנטים במכללה האקדמית כנרת ומרצה בכיר במחלקה למדעי התנהגות, וכראש התוכנית ללימודי הסמכה בניתוח התנהגות יישומי במכללה האקדמית בית ברל. פרופ' רולידר אף משמש כיושב ראש הארגון הישראלי למנתחי התנהגות מוסמכים.
פרופ' רולידר נחשב לאחד המומחים המוסמכים המובילים בארץ ובעולם לניתוח ולטיפול התנהגותי, ולטיפול בקשיי התנהגות מורכבים אצל ילדים ובני נוער. הוא פרסם עשרות מאמרים מקצועיים העוסקים בטיפול בילדים הסובלים מקשיי התנהגות ותפקוד מגוונים, כתב את רב המכר 'הורות ללא רגשות אשם' והספר החדש ׳מה עושים עכשיו, המדריך להורות עכשווית׳, שאותו כתב יחד עם מור אסאל, ומגיש את תכנית הטלוויזיה 'משפחה לפני הכול' בערוץ קשת 12.
החל משנת 2010 נכלל פרופ׳ רולידר ברשימה היוקרתית של מנתחי ההתנהגות המובילים בעולם (ABA Fellow List) של ארגון מנתחי ההתנהגות העולמי (Association for Behavior Analysis International).

ד״ר נתלי רולידר אגילה BCBA-D

מנהלת קלינית במרכז רולידר, יוקנעם

ד״ר רולידר אגילה היא מנתחת התנהגות מוסמכת בעלת תואר דוקטור בפסיכולוגיה עם התמחות בניתוח התנהגות מאוניברסיטת פלורידה, ארצות הברית. ד"ר רולידר אגילה צברה ניסיון קליני עשיר בטיפול בהפרעות התנהגות מורכבות ובהנחיית והכוונת הורים. ד"ר רולידר אגילה התמחתה באבחון ובטיפול בילדים ובמתבגרים עם קשיי תפקוד והתנהגות מורכבים במכון קנדי קריגר בבולטימור, מרילנד.
ד״ר רולידר אגילה משמשת כמנהלת אקדמית וקלינית וכמרצה ומנחת פרקטיקום בתוכנית ללימודי הסמכה בניתוח התנהגות יישומי במכללה האקדמית בית ברל. ד״ר רולידר אגילה גם מנחה סטודנטים לניתוח התנהגות במהלך העבודה המעשית שלהם במסגרות שונות, לרבות עבודה עם משפחות בבתים, במסגרות חינוך ובפנימיות שיקומיות.

יפית פרץ​

מנהלת קשרי לקוחות
יפית פרץ צברה ניסיון עשיר בתחום משאבי האנוש, קשרי לקוחות ואדמיניסטרציה, וניחנה ביחסי אנוש מצוינים. היא עבדה כמנהלת משאבי אנוש ועסקה בשיקום תעסוקתי במפעל למחזור פסולת אלקטרונית ׳אקולוגיה לקהילה מוגנת׳, שמעסיק אנשים עם מוגבלויות; ניהלה קבוצה להכשרת אנשים עם מוגבלויות בחברת יונידרס ותיווכה בין העובדים ובני משפחתם, לבין המפעל; וכן שימשה עוזרת אישית לרופא גניקולוג בכיר, תפקיד שהצריך גם טיפול בפניות של מטופלות ובני משפחותיהן.
מרכז רולידר תל אביב
אזור מרכז הארץ
מרכז יסוד, רחוב איסרליש 22, קומה 3
04-6487833
מרכז רולידר יוקנעם
אזור הצפון והעמקים
רחוב הגיבורים 18, יקנעם עילית
04-6487833